Łazienka to nie zawsze tylko miejsce na wannę, umywalkę czy też pralkę. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, meble mogą dodać pomieszczeniu charakteru. Meble łazienkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ergonomiczne, a także dobrze wykonane. Jak jednak wybrać najlepsze meble łazienkowe?

Meble łazienkowe- Jak wybrać najlepsze?

Jak wybrać najlepsze meble łazienkowe? Urządzając łazienkę, zazwyczaj skupiamy się na wyborze wanny czy też kabiny prysznicowej, a szafki łazienkowe traktujemy jako dodatkowe wyposażenie, które je uzupełni. Odpowiednio dobrane rozmiarowo, sprytne, a także funkcjonalne szafki łazienkowe mogą pomóc w utrzymaniu organizacji oraz znalezieniu tego, czego potrzebujemy w danej chwili. Szafki łazienkowe pod umywalkę w nowoczesnym stylu to opcja dla tych, którzy cenią sobie między innymi oryginalne oraz ergonomiczne rozwiązania. W związku z tym cała rodzina może efektywnie korzystać z łazienki. Można zorganizować przestrzeń, a także szybko znaleźć potrzebne akcesoria i utrzymać porządek.

meble łazienkowe na wymiar

20181109 153218

Po pierwsze, meble do łazienki powinny być funkcjonalne. Trzeba zastanowić się, co chcemy przechowywać, na przykład ręczniki i chemię gospodarczą, a także kosmetyki. Dlatego też należy wybrać odpowiedni rodzaj wyposażenia. W tym zakresie producenci oferują takie produkty jak:

-Umywalki- Dostępne są umywalki nablatowe, jak również umywalki do zabudowy,

-Słupki- Wysokie, wąskie, stojące jednostki z drzwiami lub bez, w kształcie regału,

Szafki ścienne– Dostarczane w standardzie lub z lustrem, można je zawiesić nad umywalką.

Ważną kwestią w poszukiwaniu najlepszych szafek łazienkowych jest również kwestia konfiguracji. Duża część zwolenników podkreśla niższy koszt zakupu kilku mebli naraz oraz jednolitość stylu. Przeciwnicy natomiast podkreślają, że wszystkie wyglądają tak samo i dlatego też nie da się ich dostosować lub też zaaranżować w nieoczekiwany sposób. I dlatego też prawda leży gdzieś pośrodku. Rzeczywiście, z punktu widzenia designu taniej, a także bezpieczniej jest mieć komplet mebli łazienkowych. Warto dodać, że jeśli jednak zależy nam na naprawdę niezwykłej prezentacji, warto samemu poszukać mebli łazienkowych. Można także zamówić meble łazienkowe na wymiar.

Meble do łazienki

Jakie meble łazienkowe są najlepsze?

Aby dowiedzieć się, jakie meble łazienkowe są najlepsze, należy przede wszystkim najpierw sprawdzić jakość wykonania, która wyraźnie różni się od zwykłych mebli pokojowych. Z jakich materiałów wykonane są meble łazienkowe? Wykonuje się je głównie z wytrzymałej płyty MDF, zabezpieczonej specjalnym lakierem, który jest odporny na wilgoć, wysoką temperaturę, wszelkie zarysowania co jest ważne ze względu na technologię wykonania.

Warto także zaznaczyć, że dobrej jakości lakiery nie odbarwiają się pod wpływem światła i, co ważne, nie wchłaniają brudu. Wewnętrzne powierzchnie szafek łazienkowych również można dobrze zabezpieczyć, aby przedłużyć ich żywotność. Meble łazienkowe wykonane z drewna pochodzącego z recyklingu (MDF lub też HDF) mają tę przewagę nad meblami drewnianymi, ponieważ nie wypaczają się.

Najmniej popularnym materiałem na szafki łazienkowe jest natomiast lite drewno. Powinno się je wyłącznie stosować w łazienkach, w których nie ma prysznica, a pomieszczenie jest na tyle duże, że meble mogą stać z dala od prysznica czy też wanny. Im mniejsza wilgotność w łazience, tym bardziej nadaje się ona na meble drewniane. Jeśli natomiast dana osoba marzy o tym, by w jej łazience znalazły się szafki z naturalnego drewna, to w takim wypadku powinna zdecydować się na opcję, która jest najbardziej odporna na zmienne warunki. W związku z tym warto wykorzystać drewno egzotyczne, ponieważ najlepiej radzi sobie ono w wilgotnych warunkach.

Meble łazienkowe na zamówienie- Czym kierować się przy wyborze?

Wybierając meble do łazienki, należy wziąć pod uwagę specyficzne wymagania pomieszczenia, którym jest łazienka. Dlatego też potrzebne są meble, które będą odporne na wahania temperatury czy też wodę. Ważne jest również, aby wybrać meble, które będą długo służyły w łazience. W ten sposób można mieć pewność, że łazienka pozostanie piękna, a także elegancka przez długie lata.

Ważna jest również jakość mebli. Bowiem im wyższa jakość, tym wyższa cena, ale warto zapłacić więcej za lepsze meble, niż po kilku latach musieć je przerabiać. Ważne jest, aby meble łazienkowe były wykonane z trwałych materiałów.

Jakie meble łazienkowe wybrać- Podsumowanie

Meble łazienkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz praktyczne. Ale dobrze jest też, jeśli atrakcyjnie uzupełniają wystrój i tym samym podkreślają jego styl. Meble do łazienki można kupić w postaci gotowych zestawów lub szafek, można je też zamówić jako meble łazienkowe na wymiar.