Gdy myślimy o atrakcyjnym salonie, trudno nam wyobrazić sobie, aby mogło zabraknąć w nim wygodnych i eleganckich krzeseł. Nic więc dziwnego, że często wprowadzamy je nawet do niewielkiego pomieszczenia. Zalety ich obecności w salonie można mnożyć. Warto więc zadać sobie pytanie o to, które sprawdzą się w nim najlepiej.

Jak wybrać krzesła do salonu?

Krzesła do salonu dostępne są w coraz większej liczbie i tylko od kupującego zależy to, ile ich kupi, w jakim stylu będą utrzymane, a nawet – jaka będzie ich kolorystyka. Bogaty wybór potrafi jednak sprawić, że zapomina się o tym, co w przypadku takiego mebla jest uważane za najważniejszą z jego cech. Warto więc przypomnieć o tym, że jest nią wygoda. Nawet najpiękniejsze krzesło nie zda się na wiele, jeśli siedzenie na nim nie dostarczy przyjemności. A przecież często siedzi się na nim przed długie godziny – czy to oglądając film, czy to uczestnicząc w spotkaniach w gronie przyjaciół.

Nie można jednak zapominać i o tym, że modne krzesła do mieszkania muszą się nam podobać. Podążanie za trendami ma sens tylko wtedy, gdy te odpowiadają naszym upodobaniom. Moda zmienia się szybko i wiele rozwiązań dziś promowanych jako niepowtarzalne i zachwycające, już niedługo zniknie z wystaw sklepów. Jeśli kupujący jest pewien podjętej przez siebie decyzji, nie jest to problem. Jeśli jednak krzesło od samego początku mu się nie podobało, w pewnym momencie zacznie marzyć jedynie o jego wymianie.

krzesło salonowe

Krzesła do salonu – na co zwracać uwagę?

Wiedza o tym, że nowoczesne krzesła do salonu powinny być wygodne i przyjemne dla oka nie gwarantuje wcale zadowolenia z dokonanego wyboru. Nie można zapomnieć także o kilku innych kwestiach mających wpływ na końcowe zadowolenie.

Drewniane krzesła – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Jeszcze nie tak dawno w salonach dominowały krzesła drewniane. I dziś drewno jest tym materiałem, który budzi spore zainteresowanie wśród kupujących. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, prezentuje się przy tym pięknie nie tylko w dniu zakupu, ale i po wielu latach intensywnego użytkowania. Krzesła drewniane są też znane z tego, że pasują niemal do każdego stylu w salonie. Kojarzą się z klasycznymi wnętrzami, ich surowe piękno sprawia jednak, że świetnie prezentują się także w nowoczesnym salonie.

krzesła hoker

W ostatnich latach modele wykonane z drewna mają jednak sporą konkurencję. W centrum zainteresowania kupujących znajdują się także krzesła tapicerowane, a uznanie wyrażane pod ich adresem wydaje się w pełni uzasadnione. Modele tapicerowane pasują do stylu nowoczesnego, sprawdzają się jednak znakomicie także jako krzesła glamour, zwłaszcza jeśli posiadają wzorzyste przeszycia i elementy pikowane. Jeszcze nie tak dawno osoby zastanawiające się nad ich zakupem obawiały się, że będą to rozwiązania trudne w utrzymaniu w czystości. Dziś, dzięki zastosowaniu materiałów z powłokami hydrofobowymi odpychającymi cząsteczki kurzu, nie jest to już jednak wyzwanie, któremu nie można sprostać. Zobacz nasze krzesło Infiniti.

Krzesło Infiniti nogi hebanowe na wysoki połysk

Krzesło Infiniti nogi hebanowe na wysoki połysk

Nowoczesne krzesła – Forma

Jeśli zakup krzesła do salonu ma być udany, warto też zastanowić się nad tym, jaka jego forma będzie najbardziej odpowiednia. Jeśli wnętrze jest niewielkie, dobrze jest stawiać przede wszystkim na klasyczne modele pozbawione dodatkowych elementów takich, jak choćby oparcie na łokcie. Większe wnętrze pozwala jednak na wprowadzenie do niego modeli bardziej masywnych, optycznie cięższych, ale jednocześnie sprawiających wrażenie bardziej designerskich.

Znalezienie idealnego krzesła do salonu wymaga dość starannej analizy dostępnych w sprzedaży rozwiązań. Ich bogaty wybór sprawia jednak, że efekt końcowy nigdy nie był tak satysfakcjonujący, jak ma to miejsce obecnie. Warto pamiętać także o tym, że poszczególne parametry mebla można bez trudu dopasować do indywidualnych potrzeb zlecając krzesła drewniane na wymiar do salonu, wykonywane na indywidualne zamówienie. Tutaj nasze przykładowe krzesło dębowe.

nowoczesne krzesła

Zobacz ofertę krzeseł firmy Venotto.